Recept na pozitivní den

17:09
V dnešním článku se zaměřím na to, co udělat pro to, abyste se nastartovali do nového dne pěkně pozitivně. Tedy, přesněji řečeno, vám popíšu, jak to dělám já.

Nehledě na to v kolik hodin vstávám, mám více méně jasný harmonogram. Hned po probuzení si vypláchnu pusu a oškrábu jazyk, abych se zbavila všech bakterií, které se tam za noc nahromadí. Pak jdu vypít sklenici teplé vody. Tím nejen doplním po celé noci tekutiny, ale teplá voda navíc přispívá k peristaltice střev (prostě se budete pak lépe vyprazdňovat). Po umytí se přesouvám na svou milovanou jógovou podložku.

Začínám terapeutickým cvičením pro polarizaci systému, které pomáhá srovnat tok energie v těle (více se o něm dočtete v nadcházejícím článku). V pracovní dny obvykle rovnou přecházím k Pozdravu slunci. Udělám několik opakování a pak se jdu ponořit do meditace. Celý tento ranní rituál mi zabere max. 20 minut. O víkendu nebo když nespěchám, si ráno dopřeji i delší jógu - ráda cvičím podle Zuzany Klingrové).


Jak medituji

V první části meditace se zaměřuji na zklidnění těla i mysli - soustředím se na dech - vnímám každý nádech i výdech. Pokud je má mysl roztěkaná a utíká mi už od samého rána k pracovním či jiným záležitostem, tak si dechy v duchu počítám.
V další části meditace přecházím k vizualizaci. V mysli si vybavím tu nejhezčí vzpomínku, kterou mám. Vybavím si, co jsem viděla, slyšela a jak jsem se cítila. Vžiju se do vzpomínky a ten skvělý pocit si opět prožiju. Pak se soustředím na to, v které části mého těla se tento pocit rodí, dám mu barvu a postupně ho rozšířím do celého těla. Vizualizuji si, jak celé mé tělo září tímto úžasným pocitem.
Třetí část pak věnuji poděkování. Děkuji za svou rodinu, přátelé, partnera, zdraví, tělo, energii, práci, peníze, radost, bezpečí, vyrovnanost, za své učitele a lekce, za vše, co již mám i za to, po čem toužím. Nezapomenu v duchu vyslovit také kouzelnou čtyřku - odpouštím si, přijímám sama sebe, mám se ráda, miluji se. Nakonec děkuji Vesmíru. Často děkuji ještě za spoustu dalších věcí, ale toto jsou ty základní, které opakuji každý den.

Tento ranní rituál mi zvedne náladu hned na začátku dne. Uvědomím si díky němu, co všechno v životě mám a že jsem za to opravdu vděčná. Poděkování za mé učitele a lekce mi připomíná, že i ty složitosti, které přicházejí mají svůj dobrý důvod. Hned po ránu si vykouzlím úsměv na rtech tím, že si vybavím nejhezčí zážitek nebo zážitky, které jsem zažila. Díky pohybu navíc rozproudím energii a jsem připravená vyrazit do nového dne.

Čím déle takto praktikuji, tím více se mi během dne daří udržet si dobrou náladu a pozitivní myšlení. Dokonce je ze mě poslední dobou větší kliďas, než z mého partnera. A to je on rozený flegmouš a já rozený stresor. :D

Pokud si chcete vyzkoušet meditaci pod vedením a naučit se co a jak mrkněte se na můj web. Zvolit můžete skupinovou nebo individuální lekci meditace. A pokud chcete opravdu odpočívat a dopřát si i péči o pleť, doporučuji meditační masáž obličeje.

Mějte krásný a pohodový den plný radosti. :)

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.