Vstup do nové dekády s čistým štítem

17:37
Je to tady, přátelé, magická 30 dohnala už i mě, a tak jsem vstoupila do další dekády svého života. Jaká bude, je zatím plné otazníků. Věřím, že se mi bude dařit v osobním i pracovním životě, zhubnu těch 10 kilo, co jsem nabrala, nejspíš se taky vdám a přijde i nějaké to mimčo. Budoucnost je otevřená, dneska bych ale chtěla položit pár otázek, na které by si měl každý jednou za čas odpovědět. Proč? No jen tak pro jistotu, abychom všichni věděli, že se náš život ubírá správným směrem? 
Co jsem v životě dokázala? 

Otřepaná otázka, uznávám. Ale věřte tomu nebo ne, umí zázraky. Zejména my ženy máme tendenci připisovat naše úspěchy vnějším okolnostem a štěstí. Soustřeďte se ale chvíli jen na sebe a všechny své úspěchy připište na vrub svým zásluhám. I kdyby vám v životě opravdu hodně přálo štěstí a dostali jste spoustu příležitostí, to, jak je zužitkujete je jen na vás. Takže vysokoškolský titul, získání vysněné práce, povýšení, ocenění, výchova dětí... to jsou všechno jen vaše zásluhy. 
Věřte mi, i já mám tendenci připisovat své úspěchy štěstí, ale když jsem si to pak všechno hezky sepsala a řekla si "tak tohle všechno si dokázala jen a pouze svou zásluhou", byl to vážně krásný pocit. 

Jaké mám kolem sebe lidi? 

Možná si říkáte, proč je tohle důležitá otázka. Naši přátelé vypovídají něco o nás samotných. Jsou vaši přátelé upřímní, milí, ohleduplní, ochotní a vždy jsou tu pro vás. Pak možná i vy sami jste právě takoví.


Já mám v životě jen pár opravdových přátel. S některými se vídám jen několikrát do roka kvůli vzdálenosti a času, a přesto můžu říci, že to jsou lidi, kteří mi jsou nejblíž a se vším se jim mohu svěřit. 


Chovám se k druhým tak, jak bych chtěla, aby se chovali oni ke mě? 

Tato otázka je pro mě osobně hodně důležitá. Někdy je to těžký (a taky to bude znít jako otřepaná fráze), ale vždy se snažím být upřímná. Občas jsem více diplomat, občas to řeknu na plnou hubu, a to samé očekávám od druhých. K lidem se chovám slušně, s úctou a respektem, ale vymezuji si rovněž vlastní hranice. Umím si udělat srandu sama ze sebe, nevadí mi, když si ji udělají i druzí, ale všeho s mírou, že. Stejně tak přistupuji k lidem ve svém okolí. Pofoukám bebíčka, když je to potřeba, a řeknu kamarádce, že je blbka, když se řítí do průseru.


Jak často se směju? 

Smích léčí a je jasnou známkou spokojenosti. Tudíž, čím více se směju, tím jsem spokojenější. Doporučuji si někdy zhodnotit, jak často se smějete a s kým. Zejména v okamžicích, kdy si nejste jistí, jestli jdete po té správné cestě. Možná se budete divit, k jakým závěrům dojdete.


Umím si rozložit čas a věnovat se stejnou měrou všem oblastem života? 

Tak tady přátelé plavu, a to celkem dost. Je to jedna z oblastí, na které musím fakt máknout. Všichni asi víme, že práce by nás měla bavit, ale také víme, že život není jen o práci. A ten můj byl posledních pár let jenom práce a špetka osobního života. Naštěstí to v tom vesmíru funguje tak rychle, že když už se řítíte opravdu šílenou rychlostí do průšvihu, tak se objeví nějaká brzda, záchranná pojistka, která vás prostě vypne. I já jsem toto štěstí měla, a to v podobě únavového syndromu. A tak teď poctivě pracuji na tom, abych si rozdělila čas mezi práci, svého partnera, rodinu, přátelé a vymezila si také dostatek času sama pro sebe. Ale nebudu vám lhát, jsem teprve na začátku téhle nové cesty. Tak mi please držte palce. I já vám přeju hodně štěstí a úspěchů ve všech oblastech vašeho života.Doufám, že zhodnocení následujících otázek vám přineslo příznivé zprávy. Pokud přeci jen máte pocit, že nejste na té správné cestě nebo že něco není úplně správně, klidně se ozvěte. Třeba vám názor zvenčí pomůže otevřít oči nebo ukázat nové možnosti. :)

Krásný den přeje LuSa


Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.