Mimořádně mocný Ametyst

V posledních týdnech jsem se hodně pustila do tvoření náramků z kouzelných kamenů. Myslíte si, že kameny jsou neživé a nemají žádnou energii. Opak je pravdou. Podle mě mají kameny velkou moc a na mě krásně působí. Proto jsem se rozhodla využít jejich energii, dělat z nich krásné a ozdravné náramky a energii tak poslat k těm, co ji potřebují. Jedním z často používaných nerostů v mých korálcích je Ametyst. Pojďme se podívat, jaké účinky Ametyst má a s čím nám může pomoci. Nejčastější užití: čistota, stres, sny, léčení alkoholismu, láska, klid, ochrana, štěstí, odvaha

Vlastnosti 

Ametyst je receptivní (vnímavý) kámen, přiřazen planetám Jupiter, Neptun a elementu vody. Je  kamenem čistoty, zbožnosti a býval šperkem králů. Je to mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou, má vysoké spirituální vibrace. Ametyst blokuje geopatogenní zóny a negativní energie prostupující prostředím kolem nás.Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, vyvolává klidný spánek a přináší příjemné ozdravující sny. Pomáhá lépe si zapamatovat sny a porozumět jim. 


Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl. 

Je to kámen pravé, ryzí, emocionální lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, pomáhá přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí, podporuje střízlivost. Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.Jak ho využít k léčení

Ametyst zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů, činnost metabolismu, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Léčí podlitiny, otoky a rány.Kam ho umístit

Lze jej nosit nebo přikládat dle potřeby. 

Pokud máte náramek z korálku Ametystu, můžete si ho přikládat různě na těle (např. na podlitiny) nebo ho před spaním dát pod polštář (v případě nespavosti nebo nočních můr).

Srostlice nebo geody můžete postavit volně do prostoru. Když kousek ametystu namíříte hrotem k sobě, budete z něj získávat energii. Naopak hrotem od sebe kámen energii odebírá. Ametyst obzvláště prospěje, nosíme-li jej pověšený kolem krku tak, aby spočíval na srdci.


Čištění a nabíjení

Jako každý kámen i Ametyst je potřeba čistit a nabíjet ho, aby neztratil svou energii. Ametyst je nejlepší vložit pod tekoucí vlažnou vodu a nechat ji pár minut působit. Nabíjet kámen je nejvhodnější pomocí měsíční svitu nebo na ranním či večerním slunci. Na přímém slunci Ametyst bledne. Není vhodné ho nabíjet hned po čištění.Zdroje: 
http://www.nakridlechandelu.cz/ametyst/
https://www.nefertitis.cz/ametyst/
http://www.feng-suej-esoterika.cz/obchod/ametyst-tromlovany

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.