Válka s akné - nová síla

Ti z vás, co občas navštíví můj blog, vědí, že jsem svůj život tak trochu zasvětila boji s problematickou pletí. Ačkoliv mi už není 15 let a ani 20, dokonce ani 25, stále se potýkám s nečistou pletí a akné. 

Za dobu trvání této "války" jsem vypozorovala několik faktorů, které se více či méně podílí na stavu mé pleti. 

Jednak je to jídlo. Ačkoliv se říká, že jídlo se na pleti podepisuje velkou měrou, není to zase až tak úplně pravda. Jakožto alergik na mléko, pšenici a sóju jsem vstupovala do zdravotní diety s velkou nadějí na zlepšení stavu pleti. Malá změna k lepšímu možná přišla, ale žádný zázrak se nekonal. Po pár letech jsem zjistila, že drobné porušení diety v podobě pšenice nemá na pleť vliv. Ovšem musím přiznat, že od Vánoc jsem dietu porušovala víc než drobně a chvílemi to skoro vypadalo, že už ani žádnou nedržím. 

Co se ovšem na mé pleti podepisuje mnohem více, je stres a únava. A tím teď nemyslím nějaký hrozný stres, ze kterého by se člověk hroutil. Stačí takovéto napětí, kdy víte, že vás tlačí termíny, že dlužíte tu jeden článek a tam druhý a na druhé frontě vám práce ještě zcela stojí. Další věc, co celé mé tělo skutečně hodně potřebuje, tak je spánek, opravdu velké množství spánku. Minimálně osm hodin denně. 
Jakákoliv změna se okamžitě odrazí na mé pleti. Méně spím, šup a mám horší pleť. Nová práce, jasně hned se objeví nějaký ten pupínek. Ale dokonce i cesta na dovolenou mému ksichtíku nepřidá. :D 

Samozřejmě mají na pleť vliv i další faktory - hormony, možná i alkohol, zřejmě také kosmetika. 

Díky své práci jsem se seznámila se společností Pharma Future a jejich produkty mě inspirovali k tomu, že bych mohla zkusit bojovat s pletí pomocí doplňků stravy. A tak jsem si pořídila pořádnou výbavu a vytáhla znovu do boje, tentokrát však se sílou superhrdiny. :) 


A co, že jsem se to rozhodla vyzkoušet? 

Přípravek Lactobacily s echinaceou a vitamínem C - po porušování diety je to přesně to, co moje střeva potřebují, navíc echinacea je protizánětlivá. 
Koenzym Q10 proti únavě a stresu - zde snad není ani, co víc dodat. 
B-Komplex - béčka jsou pro tělo naprosto nepostradatelná, pomáhají na pleť, zvládat stres a navíc i metabolismu tuků a cukrů. Shodou okolností bych ráda zhubla do šatů. :)
Komplex 34 látek pro pleť, vlasy a nehty - přípravek obsahuje řadu příznivých látek, mezi nimi také biotin a selen. Z tohoto přípravku jsem měla trochu obavy. Už se znám a vím, že po produktech, kde je hodně účinných látek mi bývá špatně. Tento doplněk už ale beru několik dní a ani jednou mi nic nebylo. 


Zatím je brzy dělat závěry, jak mi produkty pomohly či nepomohly. Každopádně to budu bedlivě sledovat a za měsíc už snad budu chytřejší. :) 

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.