Zmrzliny bez mléka - kde si pochutnat

Konečně jsou tu teplé letní dny. A já je trávím dost na cestách, pochůzkách a schůzkách. Deset kilometrů denně se stalo mou běžnou rutinou. Člověk samozřejmě v takových dnech potřebuje nejen osvěžení, ale také se pořádně posilnit. A jak se nejlépe sladce odměnit v horku? No přeci zmrzlinou. :)

Se svou alergií na mléko, pšenici a sóju mám situaci trochu komplikovanější. Nicméně v dnešní době už si můžu dát studenou pochoutku téměř bez problémů skoro všude po Praze (a samozřejmě i v jiných městech). Jak je to možné? Díky řetězcům Ugo, Fruitissimo a Světozoru (Hájek&Hájková). 

Světozor a jeho točená banánovo-jahodová zmrzlinu je už skoro pojem. Snad každý z nás jí někdy ochutnal. I já jí baštila už v dětských letech. To jsem ještě netušila, že je bez mléka a lepku. Vlastně jsem to zjistila teprve před pár lety.

S bezmlékovými zmrzlinami přišlo v loňském roce také Ugo. I zde si můžete vychutnat točenou zmrzku ve dvou příchutích - tmavá (jahoda, malina, borůvka, jablko) nebo s světlá (banán, pomeranč, jablko). U Fruitissima naopak můžete sehnat kopečkovou zmrzlinu, kterou zde označují jako sorbet. K dostání je několik příchutí. Já se dnes pustila do ostružinové.

Fruitisimo. 
Ugo.
Cena zmrzlin se pohybuje okolo 30 Kč. Což je super. A ještě jedna výhoda. Můžeme se uklidňovat faktem, že se jedná o pochoutku bohatou na ovoce. 


Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.