Zdravé a dlouhé řasy - víme jak na to

Dlouhé a krásné řasy, sen snad každé ženy a dívky. Řasy jsou symbolem krásy a ženskosti. Dlouhé a husté řasy se staly fenoménem současné doby. V televizi i časopisech nalezneme řadu reklam na řasenky (obvykle klamavých), které nám zaručí "vražedně" krásný pohled, a výživy, po kterých budou naše řasy neskutečně dlouhé a zdravé. Snad každý druhý salón provádí prodloužení řas pomocí metody řasa na řasu a stále se objevují nové metody a techniky, jak své řasy vylepšit.
Které z těchto zaručených receptů jsou ale opravdu fungující a bezpečné? Připravili jsme pro Vás studii zaměřenou na řasy, souhrn článků a informací, které Vám pomůžou správně pečovat o vaše řasy a vybírat takové přípravky, které jim skutečně svědčí a nemají žádné vedlejší účinky.

Čím zatěžujeme naše řasy?

Většina žen si neuvědomuje, že řasy si "dobrovolně" ničí a zatěžuje každý den. Velké nánosy řasenky, špatné nebo žádné odličování či dlouhodobé prodlužování nebo barvení řas mohou vést k jejich oslabení. Pokud dlouhodobě používáme nekvalitní řasenky či si necháváme nešetrně prodlužovat řasy, můžeme docílit toho, že nám začnou vypadávat.

Jak napravit škody?

Správné a pravidelné odličování

Základ úspěchu je každý večer se odlíčit. Líčidla bychom měli dokonale a jemně odstranit z očních partií. Podle typu líčidel volíme odličovací prostředky. Některé řasenky lze odstranit pouze vodou a oči pak jemně přečistit odličovací pěnou (mlékem), jiné řasenky je nutné odlíčit odličovačem. Speciální péči pak potřebují voděodolné řasenky.
Důležitým krokem je také způsob odličování. Oči nedřeme a řasy netaháme. Vhodné je přiložit tampónek napuštěný odličovačem k řasám a nechat je, ať se "skamarádí" a pak řasenku opatrně stahujeme od kořínků řas směrem dolů. Je to sice zdlouhavější proces než klasické "rychloodlíčení", ale věřte tomu, že Vaše řasy to ocení (a také si tím nezaděláváte na vrásky).

Vyživovat

Vyživovat můžete pomocí ricinového či panenského olivového oleje (lisovaného za studena), který vetřete po odlíčení do řas. Při večerním ošetření pleti můžete také vetřít až ke špičkám řas krém, sérum nebo emulzi. Dejte si však pozor, aby přípravek nevnikl do oka.
Tyto metody, ale nedoporučuji těm, co mají citlivé oči. Např. já trpím na ucpávání očních žláz (právě po alergické reakce aplikaci umělých řas) a tyto metody mi nejsou na očí zrovna příjemné.

Dopřejte řasám oddych

Doma nebo ve volných chvílích dopřejte řasám odlehčení a neličte je vůbec nebo pouze průhlednou výživnou řasenkou. Z vlastních zkušeností vím, že ženy, které se líčí málo nebo vůbec ne, mají mnohem delší a hustší řasy. To samozřejmě neznamená, že se máte přestat líčit, upravenost je základem úspěchu. Pokud to ale bude jen trochu možné, nechte řasy dýchat. Můžete si je třeba odlíčit hned po příchodu z práce.


Náprava škod

Když dojde k poškození, lámání nebo ztrátě řas, je třeba doplnit vitaminy, především betakaroten, vitamin E, B-komplex, B12 a panthenol. Existují i speciální séra pro obnovu a růst řas. Zvolte přírodní sérum bez konzervantů (parabenů), jehož účinek je opravdu prokázán (ověřené účinné látky, klinické studie atd.). Účinek sér není okamžitý, musíte být trpělivé a pečlivé. Při každodenní aplikaci se výsledek  dostaví sice až během jednoho měsíce, ale budete nadšené.

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.