Už jste vyzkoušeli Tinder?

Tinder, neboli mobilní seznamka, je aplikace, kterou si můžete stáhnout do svého telefonu a snadno provázat s účtem na Facebooku a Instagramu. Vyplníte základní údaje, nahrajete pár fotek, můžete a nemusíte o sobě něco napsat a pak už jdete na to.
Princip Tinderu je jednoduchý, pohyby doprava a doleva určujete, zda se Vám někdo líbí či nikoliv. Využít můžete také klasická tlačítka srdíčka nebo křížku. Pokud se shodnete a líbíte se sobě navzájem, Tinder Vás propojí a můžete si začít psát.

S Tinderem jsem se poprvé setkala více než před rokem. Zběžně jsem ho vyzkoušela, sešla se s pár lidmi a pak jsem na něj na chvíli zapomněla. Nyní prožívám ve vztahu s Tinderem menší renesanci a dala jsem mu ještě jednu šanci.

Musím uznat, že je to skvělý zabiják času. Nechce se Vám zrovna uklízet, vrhnout se do tvrdého pracovního nasazení nebo se učit? Vytáhněte mobil a prokrastinujte s Tinderem hodinu jak nic. Je to jednodušší než nakupovat na internetu. A navíc to nic nestojí. Doprava, doleva, doleva, ještě jednou doleva, doprava, a máme tu shodu!

Ovšem neradujte se zbytečně. To, že se s někým shodnete a vzájemně si padnete do oka, ještě není výhra. Otázka je, zda Vám ta druhá osoba napíše (zejména v případě, že jste holka) nebo jestli Vám protějšek odepíše (zejména v případě, že jste kluk). Tím neříkám, že holky nemůžou napsat klukům první.


Není mým cílem tuto aplikaci hodnotit. Má své klady a zápory. Jsem neochvějným zastáncem toho, že pokud se lidé mají potkat, tak se potkají. Musím však připustit, že v dnešní moderní době může významnou úlohu sehrát i mobilní či jiná internetová seznamka. Ovšem ve skrytu duše jsem přesvědčená, že na toho pravého narazím na chodníku, v tramvaji nebo v rámci nějaké absurdní situace.

Ještě jedna věc mě na Tinderu přivádí k zamyšlení. Člověk si tak v klidu listuje stovkami kluků a mužů, jak v katalogu, když v tom narazí na svého známého. Na chvíli se zastavíte a přemýšlíte. Ten člověk se Vám třeba i líbí, ale nikdy jste o něm tak neuvažovali, anebo mu to nedali najevo. Jak zareagovat - doprava nebo doleva? Já jsem se rozhodla a mávla doprava. Pokud se neshodneme, nikdy se to nedozví. A pokud se shodneme? Děj se vůle boží. :D


Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.