Pečení bez cukru - jde to! :)

Já si to pečení zkrátka neodepřu ani v dietě. :D
Pečení je moje radost. A ještě větší radost mi dělá pojídání sladkého. Jenže co s tím, když držím LCHF dietu a nemůžu cukr? Poradila jsem si i bez toho. Mou věčnou a vděčnou základní potravinou je banán. 

Musím se přiznat, že jsem si nikde žádný recept nehledala. Pamatuji si, že kdysi na mě v nějaké článku vyskočilo pečení jen ze dvou surovin a byl zde právě můj oblíbený banán se slunečnicovými semínky. To mi ale přijde o ničem. A tak jsem se základními surovinami inspirovala a přidala několik dalších. Původně jsem zamýšlela upéct sušenky, nakonec jsem vykouzlila něco jako muffiny. 


Co jsem použila?

1x uzrálý banán (střední velikost)
3x vejce (zvlášť žloutky a bílky)
3 PL slunečnicových semínek
3 PL chia semínek
1 PL lněných semínek
1 hodně vrchovatá PL kokosového mléka v plechovce (od Alberta - je hutné jako smetana)
Rozpuštěný tuk - cca 1,5 PL Stella + 1 PL kokosový olej


Postup

Rozmačkala jsem banán, přidala žloutky a za pomocí mixéru vše řádně promíchala s kokosovým mlékem. Pak jsem přidala všechny druhy semínek a rozpuštěný tuk a ještě trochu promixovala. 
V druhé misce jsem si ušlehala bílky a nakonec je přidala do směsi banánu a ostatních surovin. Vše jsem lehce promíchala a nandala do formiček. 
Pekla jsem v předehřáté troubě cca na 170 °C 15 min. 

Těsto během pečení krásně vyběhlo a při chladnutí zase splasklo. 

Přišlo na řadu velké ochutnávání. 

Nebudu Vám tady nic nalhávat, čokoládový muffin s pořádnou dávkou cukru to fakt není. Přesto to nebylo špatné a myslím, že je to dobrá alternativa, když nemůžete mlsat nic jiného. Mě to pro dnešek uspokojilo. :)

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.