Místo mouky oříšky

Jak asi čtenáři blogu vědí, jsem bezlepkář. Bezlepkovou a také bezmlékovou dietu držím cca šest let. Za tu dobu se mi povedlo pěkně přibrat. :D Čemu to přisuzuji? Právě bezlepkovému pečivu a pečení. Bezlepkové mouky jsou totiž plné škrobů, který se v těle snadno uloží do tuků. Navíc po nich může často pálit žáha. Rozhodla jsem se tedy omezit bezlepkové směsi na pečení a pustit se do toho s oříšky (oříškovými moukami).


Kdo už někdy ve specializovaných obchodech koukal na mandlovou nebo kokosovou mouku asi tuší, že to není levná záležitost. Mně se při pohledu na kokosovou mouku 600 g za cenu cca 350 Kč protočily panenky. Nicméně, stačí mít doma mixer (i ruční tyčový) a mouku si snadno připravíte. 


Nejčastěji nakupuji v Albertu. Ne snad, že bych mu tak fandila. Ale čistě z pohodlnosti, mám hypermarket kousek od baráku. Navíc jsem se tam už dobře zorientovala a vím přesně kam pro co jít. Kupuju si zde tedy mandle i se slupkou - 500 g za 189 Kč a mám rázem půl kila mandlové mouky doma (samozřejmě po té, co si je namelu, respektive rozmixuju). S kokosem to mám tak, že nakoupím strouhaný a ten ještě doma proženu mixerém, abych ho více zjemnila. 


Tak, mouky jsou hotové a můžeme se s radostí pustit do pečení. Zatím mám s těmito moukami vyzkoušené sušenky a muffinky. Oboje bylo vynikající a pochutnali si i ti, co diety držet nemusí. 

Není žádné tajemství, že oříšky jsou zdravé a bohaté na cenné látky. S mandlovými a kokosovými moukami tedy zároveň i prospíváme svému zdraví. Jak nám prospívají mandle a kokos se můžete dočíst v dalších článcích. 

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.