LCHF dieta - den po té - totálně vykolejená

Dnešní článek navazuje na mé (nakonec pouze týdenní) zkoušení LCHF diety a vykresluje mé negativní zkušenosti. 

Včera večer mě LCHF dieta pokořila. Únava a fyzické i psychické vyčerpání mě donutilo dietu lehce porušit. Dala jsem si tedy k večeři sushi. Bohužel požadovaný efekt v podobě přívalu energie se nedostavil. Šla jsem tedy vyčerpaně spát a čekala, že ráno to bude lepší. 

Nebylo! K naprostému vyčerpání se přidala ještě hlodající myšlenka, která se mi posmívala, že jsem dietu vydržela pouze týden. Nedá se tu popsat situace, která u mě dneska nastala. Nedostatek cukru se na mě neuvěřitelně podepsal a celou mě rozhodil. Menstruace se nedostavila, za to přecitlivělost a přehnaná sebelítost dorazily i bez pozvánky. Ačkoliv moje hlava věděla, že brečení nad klávesnicí mi vůbec nepomůže, stejně jsem se rozbulela a pěkně se politovala.
Kromě lítosti dorazila také zuřivost a podráždění. Dnes mě dokázalo rozčílit i to, že se mi nedařilo nazout tenisky nebo se mi zamotaly tkaničky. Je to dětinské. O to je to horší.
Zkráceně se dá říci, že lítost a podrážděnost se dneska střídaly a až když se vyčerpaly nastoupila kamarádka únava.

Po fyzické stránce, ještě nikdy jsem se necítila takhle vyčerpaná. Snad jednou, když jsem se probrala z narkózy po operaci břicha. Ty rozechvělé nohy, na kterých jsem sotva stála, se dost podobaly současné situaci. I teď za sebou nohy sotva tahám a zadýchám se raz dva. Začínám chápat ty pomalu chodící důchodce, kteří si dávají co chvíli pauzu. A co je nejhorší. Ono to fakt nejde zrychlit, i když chcete.

Tělu prostě došly baterky. Jak už možná tušíte, dneska šla dieta totálně do háje. Po svém dopoledním hysterickém výlevu jsem na sebe hodila sluneční brýle (bez nich by to nešlo), vytahanou mikinu a šupajdila (v rámci možností) pro něco sladkého. Nakonec jsem porušila minimálně dvě diety najednou (bezmlékovou, LCHF a moc bych za to nedala, že i tu bezlepkovou) - koupila jsem si Magnum a nedočkavě se na něj vrhla.


Energie ale nepřišla. Unavená jsem se vydala do práce, kde jsem fungovala jak tělo bez duše. Dvě skleničky Coly a k obědu hranolky s kuřecím masem. Stále vyčerpaná. Po té, co jsem se doplazila z práce domu, jsem strávila hodinu na internetu a vymýšlela, co si objednám k jídlu. Nakonec jsem přeci jen usoudila, že porušování diety (jakékoliv z těch co držím) už bylo dneska dost. Udělala jsem si proto cuketové placky a kuřecí křidýlka. A to byl celý můj popracovní program. Jinak jen sedím a čučím na seriály. Celkem smutné, když je venku tak krásně.

Nedostatek cukru a vyčerpání se znatelně podepsala na mém vzhledu. 

Výsledek diety tedy je, že jsem se totálně rozhodila a během jednoho dne do sebe nacpala všechny možné cukry, které jsem si předtím odpírala. Pleť se mi nezlepšila (i když v obličeji možná malinko ano) a to, co jsem zhubla, tak mám již zpátky. Za sebe tedy tuto dietu určitě nedoporučuji. Je to příliš drastické a moje tělo a mozek to tedy nezvládly. Už dva dny jsem úplně nepoužitelná. Snad bude zítra lépe.


Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.