LCHF dieta - 5. den - Ach ten režim

Pátý den s LCHF dietou byl trošičku komplikovanější kvůli práci a časovým možnostem. Přeci jen, člověk si navykl, že když ho přepadne hlad, tak si rychle něco koupí a funguje dál. A je jedno, jestli je to cheeseburger v Mekáči nebo müsli tyčinka u Uga či v nějaké zdravé výživě. Já jsem si samozřejmě také naučila nakupovat různé tyčinky (sladké jako cumel) a zahánět s nimi akutní hlad mezi schůzkami. Jenže s tím je teď šmitec.

Pondělí se ukázalo jako mírně rozběhaný pracovní den. Zařídit něco tu, vyzvednout tamhle, sejít se s tím a tím, vyřídit to a to atd. Ranní přípravu jsem podcenila (povedlo se mi i zaspat) a ve chvíli, kdy mě přepadl dopoledne hlad, jsem byla téměř bezradná. Ačkoli jsou ovocné freshe plné sladkého ovoce, skončila jsem právně u něho. 


Jídelníček - 5.den

7:30 Snídaně 
- banán, mandle, porce kokosového mléka od Alberta

10:15 Dopolední svačina
- fresh od Uga - zvolila jsem fresh s lesním ovocem, které není tak sladké a dala si pití jen do třetinky


12:15 Oběd
- vepřové medailonky a grilovaná zelenina
Dneska jsem měla to štěstí a obědvala u rodičů. Jak jsem již zmiňovala v předchozích článcích, k LCHF dietě mě přivedla právě mamina, která jí stále drží. 

14:30 Odpolední svačina - nebo spíš odpolední dezert
- banánové "muffinky" a kávička 


16:30 Pozdější svačina
- půlka kozího kefíru

19:00 Večeře
- mleté maso (mix) + lilek, cuketa, paprika, rajče a trocha zeleninového salátu


Pitný režim
Jako vždy dostatek vody po celý den.
Ráno - neslazené rozpustné kafe, kopřivový čaj.
Odpoledne ještě jedno neslazené kafe, mátový čaj.
Jinak jsem svůj pitný režim obohacený o bylinkové čaje dneska nezvládla splnit.

Rovněž cvičení jsem dneska do svého denního režimu nezařadila. Útěchou mi může být aspoň to, že jsem nachodila přes 7 kilometrů.


Pocity a průvodní projevy

Žádné drastické změny se u mě ani dnes neobjevily. Celý den mě trochu pobolívá hlava, ale těžko říct, jestli to je jeden z abstinenčních příznaků, které se mohou objevit při vysazení cukru, anebo je to jen náhoda.
Jak jste se možná dočetli v článku o banánových "muffinech", přepadla mě dneska také chuť na sladké. Rafinovaně jsem jí vyřešila díky banánům. Tři muffinky si škudlím ještě  na zítřejší snídani. :)

Dnešní den byl tak trochu zkouškou, jestli obstojím a vydržím dietu neporušit. Pravda, udělala jsem si jídelníček trochu volnější díky "sladkému" k odpolední kávě. Mám asi štěstí, že jsem bezlepkář, jelikož jsem seděla pěknou chvíli i v pekárně/kavárně a nelákalo mě to tolik. Pro běžného strávníka by to byla asi větší zkouška.
Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.