LCHF dieta - 2. den: Honí mě mlsná

Je tu druhý den s dietou LCHF, kdy vypouštím co největší množství sacharidů a snažím se jíst více tuků (což je s mou alergií na mléko trochu těžší). 

Ráno jsem začala se stále nafouklým břichem. Začínám mít obavy, že se mě bude chvíli držet. Přeci jen, nejsem zvyklá jíst tolik zeleniny. V posledních dvou měsících jsem se sice snažila jí zařadit více do jídelníčků, ale před tím jsem jí jedla minimálně. V podstatě jsem nikdy moc zdravě nežila. Dieta pro mě byla jako sprosté slovo a Coca Cola nechyběla k žádnému jídlu. Bože, jak ta mi teď chybí... :D

Můj dnešní jídelníček se zase tolik nelišil od toho včerejší. Přeci jen, dýně člověku chvilku vydrží a já z ní udělám tři jídla. Takže i zítra mě ještě čekají dýňové hody. 


Jídelníček - 2. den

7:30 Snídaně
- nakrájený banán, hrst nasekaných mandlí, ovčí řecký jogurt z Alberta (polovina kelímku), půl ČJ ztuhlého kokosového oleje

I dnešní snídaně se shodovala s tou včerejší. Jednak proto, že kelímek řecké jogurtu mi vystačí na dvakrát a také proto, že jsem milovník banánů. Vím, že bych je při této dietě správně neměla. Ale zatím jsem se neodhodlala k tomu banán vypustit. 

9:45 Dopolední svačina
- sklenička kozího kefíru a jedna žlutá paprika

12:45 Oběd
- kuřecí maso, máslová dýně, cuketa, žampion (vše na kostičky) + špenátZhruba hodinu po obědě na mě přišla krize. Dostala jsem neskutečnou chuť na něco sladkého, kterou jsem se snažila zahnat dostatečným příjmem tekutin. Nakonec jsem si místo práce prohlížela recepty na sladké pečivo na internetu. :D

16:00 Odpolední svačina
- vaječná omeleta ze dvou vajec + nakrájená cherry rajčátka, jarní cibulka, olivy a špenát (nechala jsem vše chvíli podusit na pánvi), omeletu jsem nakonec pomazala lžičkou ovčího řeckého jogurtu


Chuť na něco sladkého mě neopustila ani po svačině. Nakonec jsem si při procházce se psem koupila pytlíček pistácií a spořádala jsem ho během večera skoro celý.

18:45 Večeře
- salát z Alberta (Rodinný mix) + konzerva tuňáka, nakrájené zelené olivy, rajče a špenát s trochou majolky

Musím tedy přiznat, že jsem si dneska dopřávala celkem velké porce. Můj večerní salát by asi s přehledem vystačil pro dva lidi.

Pitný režim
Voda je samozřejmostí po celý den.
Ráno - neslazené rozpustné kafe, hrnek kopřivového čaje
2x denně čaj na odkyselení z DM
V průběhu celého dne čaj z jalovce, fenyklu a čerstvé máty

Pocity a průvodní projevy

Začínám mít obavy, že tato dietka nebude zase tak jednoduchá. Dneska jsem snad celý den myslela jen na jídlo. Psychika prostě dělá své a jak vím, že to nemůžu, tak to o to víc chci. Nakonec jsem chuť na sladké nahradila oříšky a mozek se cítí celkem uspokojený. Aspoň prozatím.
Ačkoliv jsem dneska jedla velké porce, tak jsem měla poměrně často hlad. Mám pocit, že už mi začíná chybět cukr, který člověka tak nějak zaplácne.
Když bych tak měla celkově zhodnotit dnešní den, tak jsem v podstatě byla dost nepoužitelná. Krom myšlenek na jídlo a LCHF dietu jsem skoro nic neudělala. Spíš jsem dnes více věnovala úklidu než práci, jelikož mi u toho čas rychleji utíkal a nemyslela jsem tolik na to, co bych kde snědla.
Měla jsem na dnešek naplánované běhaní, ale k tomu jsem se nedokázala donutit. Nakonec jsem se přemluvila a 20 minut cvičila doma na eclipticalu. Ale šlo to nějak ztuha. Měla jsem takové těžké nohy.
Co je asi největším paradoxem diety je mé stále více nafouklé břicho. Musím Vám se přiložit fotku. Je to skoro neuvěřitelné. V nejširším bodě břicha mám 94 cm (normálně mám v pase v nejužším místě 70 cm a břicho ploché). Doufám, že to brzy přejde. Zítra nahradím dýni něčím jiným.
Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.