Já, les, hrábě a rybník aneb elixír pro tělo i duši

Že práce šlechtí, to víme asi všichni. Dneska jsem se ale přesvědčila, jak je fyzická a celkem těžká práce skvělá pro tělo i duši. 
Za normálních okolností strávím hodně času u počítače, popř. na schůzkách. Tento týden byl ale tak z 80 % před monitorem. Občas vyměnit ťukání do klávesnice za práci v lese není vůbec na škodu. 

Dneska ráno jsem se vydala na chatu do jižních Čech. Za barákem nám pokáceli a ořezali několik stromů. Větve, klády a špalky se válely všude kolem. Bohužel i v místním rybníku. 


První fáze zněla jednoduše - podpal tu hromadu větví. Podpálila jsem. V době lovců mamutů bych určitě neuspěla. Oheň mi třikrát vyhasl. Nicméně nakonec se zadařilo a větve chytly. Teď jen, aby nechytl i ten les zatím, proběhlo mi hlavou. Nebojte, nechytl. 

Hromada hořela, bylo nutné přikládat další větve. Otázka, která vysela ve vzduchu - Kdo si obuje holinky a pustí se do rybníka. Vyšlo to na mě. Nezbylo tedy než nasadit holiny, vytáhnout hrábě (ano hrábě - těmi jsem si přitahovala těžké větve blíž) a vše ze špinavého rybníku vytahat. Musím se přiznat, že, při svém talentu, žasnu, že jsem tam nezahučela. Na druhou stranu jsem kolikrát lezla pomalu po čtyřech, abych klacky vytáhla. O tři hodiny později, jednu hromadu větví méně a dvoje promáčené rukavice a ztracenou vůli žít (to samozřejmě přeháním :D) bylo hotovo. Tedy alespoň pro dnešek. 

Ačkoli mě dnešní práce fyzicky vyřídila a záda mě pěkně bolí, bylo to super! Připadala jsem si zase jako dítě, když jsem běhala kolem ohně a snažila se ho držet při životě, a stejně tak ve chvíli, kdy jsem v holinkách čvachtala v blátě. Navíc, ať si říká, kdo chce, co chce, u ničeho tak nevypnete a nezapomenete na starosti všedního dne tak jako právě u fyzické práce. Ke všemu se člověk pohybuje na čerstvém vzduchu, zaposiluje si a protáhne tělo (aniž by tomu věnoval nějakou pozornost), rozproudí krev v žilách a nalije si do těla i duše energii a optimismus. Pro mě to dneska byl parádní aktivní relax. Jo, a taky jsem u toho vůbec nemusela řešit, jak vypadám. :D

Bez zranění se to neobešlo... :D

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.