Vstávat a cvičit... aneb recept na dobré (pondělní) ráno

11:01
Dobré ráno, Praho. :) Máme tu pondělní sychravé ráno. Možná jste otrávení z ranního vstávání a nutnosti jít opět do práce, možná naopak vítáte nový týden s nadšením. Je dost pravděpodobně, že jste také ve skupině lidí, kteří to příliš neřeší, anebo je Vaše situace ještě zcela jiná. 
Ať už tak nebo tak či jinak, připravila jsem si pro Vás dnes článek o tom, jak si dělám (nejen pondělní) ráno lepším a jak se nakopnu do nového dne. Samozřejmě někdy to funguje více, někdy méně, ale s jistou dávkou to zabírá vždy. 

Myslím si, že každý si může najít své rituály, které mu pomohou odstartovat nový den s optimismem. Neberte tedy mé ranní rituály jako nějaký návod, ale pouze jen jako inspiraci při hledání Vašeho perfektního rána. 


Na co se tedy ráno soustředím? 

1) Pitný režim
Každé ráno hned po probuzení vypiji sklenici teplé vody. Jednak tím doplním tekutiny po noci a teplá voda má navíc příznivý vliv na peristaltiku střev. Nikdy ale nepijte teplou vodu z kohoutku, vždy si jí ohřejte.

2) Koupelna, zrcadlo a mé oblíbené produkty
Pro někoho je možná koupelnový rituál zlo. Já si péči o svou pleť užívám. Jedna kosmetička/léčitelka mi kdysi radila, že si mám pořídit takové krémy, abych se na jejich aplikaci vyloženě těšila. 

3) Trocha pohybu
Musím se přiznat, že to nezvládám úplně každé ráno. Kupříkladu dneska jsem zaspala, jelikož když mi ráno zazvonil budík, tak jsem, v domnění, že je neděle vypla zvuk a spala dál. Jinak se ale ráno věnuju aspoň 10ti minutovému protažení, kdy jsem si spojila pár cviků z jógy (včetně Pozdravu slunci).

4) Snídaně
Nevím jak Vy, ale já bez snídaně nejsem schopná fungovat. Sladká snídaně v kombinaci s kávou u mě nechybí žádné ráno. 

5) Make-up a úsměv
To se tedy týká hlavně čtenářek, ale muži to mohou aplikovat při holení. Make-up je rituál, který by měly ženy dodržovat každodenně. Nemusí na sebe napatlat tuny líčení, stačí jen lehce. Make-up je totiž základ pro ochranu pleti. Díky němu se zachycují všechny nečistoty z ovzduší na něm a nedostávají se do pórů.
Nezapomenu se na sebe v zrcadle vždy aspoň jednou usmát. :)6) Buďte vděční
Zní to jako divné pravidlo? Má to něco do sebe. Kdysi jsem se někde dočetla, že bychom měli snadno vyjmenovat 50 věcí, za které jsme vděční. Zkuste si to. Je to jednoduché – můžete zahrnout všechno, od zdraví po rodinu až např. po vynález metra či chodníky, díky kterým se dostanete do práce. 

7) Poslouchejte hudbu
Muzika má úžasný vliv na psychiku a z vlastních zkušeností vím, že dokáže změnit náladu během několik minut. Každé ráno si proto na YouTube pustím některých ze svých oblíbených mixů, anebo si najdu zcela nový. 


Tak to byl můj recept na dobré ráno. Po těchto rituálech jsem připravené vykročit do nového dne s jistou mírou pozitivního naladění. Samozřejmě ne vždy se mi všechno ráno podaří. Nenechám si tím ale otrávit den. Na to je vždy dostatek příležitostí po tom, co vykročím z bytu. :D

Přeji Vám všem krásný a úspěšný pracovní týden, :)

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.